Baccarat live – najbardziej niedoceniana gra kasynowa?

Reguly baccarat

Reguly baccarat

Baccarat live jest rozgrywany przy stole dla 14 graczy. Tam, gdzie każdy gracz powinien postawić, jest oznaczony na stole od gracza 1-15, liczba 13 jest pomijana z przesądnych powodów. Stół jest oznaczony trzema polami przed każdym numerem gracza, aby postawić swoje zakłady, jedno pole dla zakładów na gracza, jedno pole dla zakładów na bankierów i jedno pole z zakładami na remis. Gracze stawiają zakłady w jednym z trzech pól. Karty są rozdawane na dużym graczu, a pola Bankera ustawione na środku stołu. Baccarat rozgrywany jest z sześciu, ośmiu lub dziewięciu talii kart w zależności od kasyna, które są ponownie tasowane z każdą nową ręką. Stół do mini-bakarata jest o połowę mniejszy niż normalny stół z miejscem dla tylko siedmiu graczy.

Celem Baccarata jest uzyskanie jak największej liczby 9 punktów. Nie ma zbyt wielu decyzji, które będziesz musiał podjąć, ponieważ reguły gry są z góry ustalone. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać, na kogo postawić, gracza (punto) lub bankiera (banco), lub mniej wspólnego powiązania między nimi. Bankier w Baccarat nie odnosi się do domu, ale jest tylko jedną z dwóch stron, które obstawiają zaznaczone na stole. Po postawieniu zakładów dealer dobierze karty i nie masz już żadnych decyzji do wykonania.

Jak się gra w live baccarat?

Jak się gra w live baccarat

Mimo że gra jest prosta, bakarat przestrzega zasad ścisłego rozdawania. Baccarat live rozgrywany jest z buta o ośmiu pokładach. Wszystkie karty na twarz i 10 są bez wartości. Karty mniejsze niż 10 są liczone według wartości nominalnej, asy są warte 1. Kostiumy kart nie odgrywają żadnej roli w grze. Tylko wartości jednocyfrowe są prawidłowe. Każda liczba, która osiąga podwójną cyfrę, upuszcza lewą cyfrę. 15 jest liczone jako 5, a 25 jest również liczone jako 5. Każde rozdanie składa się z nie więcej niż trzech kart, reguły bakarata nie pozwalają na rozdanie czwartej karty w żadnych okolicznościach.

Aby rozpocząć, gracze stawiają zakład na bankiera, gracza lub remis. Zarówno Gracz, jak i Banker płacą nawet pieniądze, ale wygrywający zakład Bankera rozkazuje 5% prowizji. Zakład Tie płaci 8: 1. Celem w bakaracie jest osiągnięcie łącznie 9 punktów w ręce.

Rozdający na żywo podaje dwie karty zarówno do ręki gracza, jak i ręki Bankera; najpierw do Gracza, a następnie Bankiera. Trzecia karta może zostać rozdana graczowi lub bankowi w oparciu o następujące trzy karty. Nie trzeba uczyć się tych reguł, aby grać, są to decyzje obowiązkowe, a więc automatyczne.

Reguła trzeciej karty gracza

Jeśli gracz lub bank mają w sumie 8 lub 9 na pierwszych dwóch kartach, nie są rysowane kolejne karty. Wynikowa ręka jest nazywana Naturalną, a ręka jest skończona. Jeśli suma graczy jest mniejsza lub równa 5, ręka gracza dobiera trzecią kartę.

Jeśli gracz baccarat live nie dobierze trzeciej karty, ręka banku ma 6 lub więcej i bierze trzecią kartę w sumie 5 lub mniej. Jeśli gracz weźmie trzecią kartę, wówczas trzecia reguła Banku dotycząca kart określa, czy bank bierze trzecią kartę.

Top